تلفن : 905050140101
اندازه زمین
امکانات
قیمت

تاریخچه مختصر آلانیا

آشنايي با شهر آلانيا

١- بافت جمعيتي شهر

حدود هفتاد درصد جمعيت ساكن شهر خارجيانی از كشورهاي اروپايي و روسيه ميباشند كه بطور يكنواخت در تمام مناطق شهر ساكن شده اند و سي درصد بقيه ی مردم شهر كه تركها مي باشند از نظر رفتاري و فرهنگي كاملا با اروپاييها اجين شده اند به همين خاطر بالای شهر و پايين شهر در اينجا معنايي ندارد و اختلاف قيمت خانه ها فقط به خاطر دوري و نزديكي به دريا و مركز شهر است
٢- امنيت
در اين شهر منطقه مشهور به خلافكاري وجود ندارد و حتي به جرات مي توان گفت خلاف در كل شهر وجود ندارد
با توجه به اينكه ساكنين و توريستهاي شهر فقط براي تفريح و آرامش به اينجا آمده اند و خود مردم محلي شهر نيز درآمدشان از محل تفريح توريستها می باشد، مجبورند نه تنها خلاف نكنند بلكه هر كدام وظيفه مي دانند كه از تخلف ديگران نيز جلوگيري كنند.
علاوه بر اينها شهر پر از دوربين مدار بسته و پليس مخفي می باشد
بطور كلي ميتوان با قاطعیت گفت که دزدي و خلافكاري در اين شهر وجود ندارد.

٣- امنيت اجتماعي و خانواده

اگر مي خواهيد در جايي زندگي كنيد كه چهره كريه اعتياد را نبينيد و خانواده تان به راحتي و بدون مزاحمت اشرار و اراذل در هر ساعتي از شبانه روز با خيال راحت در شهر گردش و رفت و آمد كنند در آلانيا زندگي كنيد

شما در اين شهر معتاد نخواهيد ديد گداهايي كه در بدروم و كوش آداسي و استانبول و شهرهاي ديگر هستند و از سر و كول توريستها بالا ميروند! در اين شهر وجود ندارند و پليس به محض مشاهده اقدام به جمع آوري آنها مي كند!

٤- امنيت از نظر قانون:

پليس آلانيا آنقدر به توريستها اهميت مي دهد كه اگر هر مسئله اي با فروشندگان و يا ادارات و هر مسئله ناراحت كننده اي كه نمونه هاي آن در ايران باعث دل آزاري مردم مي شود براي شما پيش بيايد قبل از اينكه كارتان به دادگاه بكشد پليس همانجا برايتان حل خواهد كرد يعني مطمئن باشيد اگر حق با شما باشد قبل از اينكه به اتحاديه و اصناف و دادگاه و غيره مراجعه كنيد با همان پليس خيابان هم به حقتان خواهيد رسيد.

به هر حال اگر مي خواهيد بقيه عمر عزيزتان را در شهري زندگي كنيد كه در نهايت امنيت و آزادي و آرامش باشيد آلانيا بهترين وتنهاترين گزينه است!

آلانیا یکی از شهرهای تاریخی ترکیه است که امروز به مقصد اول بسیاری از گردشگران تبدیل شده است. آلانیا از شمال به رشته‌کوه‌های توروس و از جنوب به دریای مدیترانه و از شرق به قاضی پاشا منتهی میشود

?آلانیا در گذشته، بخشی از سرزمین کیلیکیه و همچنین بخشی از سرزمین پامفیلیا محسوب می‌شد و بخشی از امپراتوری ایران بود. سپس زیر سلطه و حاکمیت یونانی‌ها و رومی‌ها درآمد. در دوره امپراتوری روم شرقی نیز به آن نام کلنوروس به معنای «کوه زیبا» داده شد. علاءالدین کیقباد، پادشاه سلجوقی در سده ۱۳ میلادی نام شهر را به «علائیه» تغییر داد. در آخر آلانیا در سال ۱۴۷۱ میلادی، ضمیمه امپراتوری عثمانی شد

?آلانیا به دلیل موقعیت استراتژیکی خود که در یک‌ شبه‌جزیره کوچک در دریای مدیترانه در پایین کوه‌های توروس قرار گرفته، همیشه به‌عنوان یک دژ محکم برای بسیاری از امپراتوری‌های مستقر در مدیترانه مانند بطلمیوسی، سلوکی، روم، بیزانس و امپراتوری عثمانی به شمار رفته است.

?آلانیا بزرگ‌ترین اهمیت سیاسی خود را در قرون‌وسطی تحت حکومت سلطان علاءالدین کیقباد که نام شهر از اسم او گرفته شده، به دست آورده است.